İş Rehberi

İş rehberi; hem iş arayanlar hemde işçi bulmaya çalışan insan kaynakları çalışanlarına yönelik olarak hazırlanmıştır. İş arama sürecinde adayların pek çok konuda araştırma yapmaları gerekecektir. İş arayan adayların; CV hazırlama, önyazı yazma, motivasyon mektubu yazma, iş arama sürecinde yapılması gerekenler gibi pek çok konuda araştırma yapması gerekir. Kobi Vadisi İK tarafından hazırlanan İş Rehberi, iş arayanların araştırma içine girdikleri bu gibi soruların cevaplanmasına yardımcı olacaktır. İş Rehberi ile iş arama sürecinde merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bularak etkili şekilde iş aramaya devam edebilirsiniz. İş Rehberi sadece iş arayanlar için değil aynı zamanda, insan kaynakları çalışanlarına yardımcı olabilmek içinde hazırlanmıştır.

İş arayanların ilk önce CV hazırlıklarını yapmaları gerekir. Bu nedenle CV Nasıl Hazırlanır başlıklı yazıyı okumanız iş aramalarında size yardımcı olacaktır. Aynı şekilde insan kaynakları çalışanlarının ilk yapması gereken şey iş ilanı yayınlamaktır. Bu nedenle insan kaynakları çalışanları için; iş ilanı vermek başlıklı yazı yardımcı olacaktır.

İnsan kaynakları çalışanlarının pek çok sorumluluğu vardır ve bu sorumluluklardan biri boşalan pozisyonlar için gerekli olan adayların seçilmesidir. Bu aşamada insan kaynakları çalışanlarına pek çok sorumluluk düşmektedir. Oluşturulan İş Rehberi ile iş ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenleri ve doğru personeli nasıl seçeceğinizi anlatan yol gösterici yazılar bulunmaktadır.

İnsan kaynakları çalışanlarının görevleri arasında çalışanların yeteneklerini yönetmek, şirkete uyum sağlama süreci yönetmek, personelin kariyer gelişimini yönetmek ve personelin eğitim sürecini yönetmek gibi görevleri vardır. Bu görevleri yerine getirirken insan kaynakları çalışanlarının akıllarına pek çok soru takılabilir ve doğru yönetim şeklini arayabilirler. Kobi Vadisi İK tarafından hazırlanan İş Rehberi bu gibi sorular için yol gösterici olacaktır. Cevabını merak ettiğiniz soruları yanıtlamanıza yardımcı olacaktır.

Hazırlanan İş Rehberinde yeni mezunlar içinde bir yazı bulunmaktadır. Özellikle yeni mezunların iş bulma aşamasında yaşadığı zorluklar vardır. Deneyimsiz olan yeni mezunların iş bulmalarına yardımcı olabilmek ve akıllarına takılan pek çok soruya yanıt verebilmek için hazırlanan yazıda yeni mezunlara doğru bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

İş Rehberi iş arayanlara ve insan kaynakları çalışanlarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Genel bilgileri sunmak ve yol gösterici olmak amacıyla hazırlanan rehberle en doğru bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.