İş Yerinde Burçların Uyumu

Bir işyerinde çalışan herkes farklı farklı karakter özeliklerine sahiptir. Her insanın çalışma biçimi farklıdır. İnsanların karakterlerini en çok burçlar belirler. Kimi burcun insanı ekip çalışmasında başarılı iken, bir başka burcun insanı yalnızlığı sever, tıpkı Akrep burcu insanı gibi. Kimi dağınık çalışmayı severken kimi aşırı titiz ve mükemmeliyetçidir. Tıpkı Başak burcu insanı gibi. Burçlar arasındaki uyum da çok önemlidir. Bir burcun insanı, birlikte çalıştığı insanlarla uyum sağlayamaz iken ( ki buna yıldızımız uyuşmadı derler ), bir başka burcun insanı çalıştığı kişilerle iyi arkadaş olmayı başarır.

İş Hayatına Burçların Katkısı

İş hayatında birlikte çalıştığınız patronunuzun ya da ekip arkadaşınızın burcunu ve buna bağlı karakter özelliklerini bilirseniz, hangi durumlarda nasıl davranacağını, ne gibi tepkiler vereceğini de anlamış olursunuz. Bu yüzden burçların uyumunu öğrenmekte yarar vardır. İşte burcunuza göre iş arkadaşlarınız veya patronunuzla olan uyumunuz.

Burçlara Göre İş Yaşantısı Uyumluluğu

KOÇ BURCU

Liderlik vasfı taşıyan Koç burcu insanı, emir almayı pek sevmez. Bu yüzden şirket liderleri, bankacı, asker, reklâmcı, yönetmen, şair ve yazarlar bu burçtan çıkar. Koç burcu insanının uyumu en güzel yakaladığı burçlar, ateş grubu burçlarıdır. Aslanlar, sorumluluk sahibi olacağınızı hissettirirken, yaylar insan ilişkilerinde en iyi yardımcılarıdır. Aslan ve yay burcu insanı, koç burcuna destek olur ve motivasyon kaynağıdır. Ancak bu da egoları ve güç oyunlarını bir kenara atmak kaydı ile olur.

İletişim açısından ikizler ve kova burcu ile iyi anlaşan koç burcu insanı, su grubu kişilerle iş ilişkilerine dikkat etmek durumundadır. Yengeç, akrep ve balık burçlarıyla uzun vadede iş hayatında uyumu sağlayan koçlar, boğa, başak ve oğlak burçları ile de anlaşma sorunu yaşasa da yaptıkları işbirliğinden çok sağlam işler ortaya çıkabilir.

BOĞA BURCU

Boğa burcu insanının en mükemmel partneri su grubu insanıdır. Balık ve yengeç ile grup içi çalışmalarda güzel sonuçlar elde ederken, akrep yaratıcılık yeteneği ile verimli bir işbirliği yaratır.

Ateş grubu olan koç, aslan ve yay, sabrı zorlasa da işinizde farklı fikirlere ihtiyaç varsa bu insanlarla çok rahat çalışabilirsiniz.

Hava grubu ile iyi bir ritim yakalayan boğa burcu insanının yapacağı en uygun meslekler daha çok sanat ile ilgilidir. Şarkıcı, piyanist, mimar, fotoğrafçı, mimar ve psikanalist bu burçtan çıkar.

İKİZLER BURCU

İkizler burcu insanının iş hayatında su grubu burçları olan akrep, yengeç ve balık ile çok iyi anlaştığı söylenemez. Boğa, oğlak ve başak burcu insanıyla daha verimli çalışıp, aldıkları işi zamanında teslim ederler. Kova ve terazi ile mantıklı ve eğlenceli şekilde yeni projelerine başlayan ikizler burcu, koç, aslan ve yay burcu insanları ile iyi bağ kurar.

İletişimle ilgili meslekleri tercih eden ikizler burcu müzisyen, heykeltıraş, diplomat ve gazetecilik mesleklerinde başarılı olurlar.

YENGEÇ BURCU

Öğretmen, ticaret işleri, edebiyatçı, filozof ve modacıların burcu olan yengeçler, akrep ve balık burçlarıyla işyerinde harikalar yaratır. Başkalarını düşünen kişiler olması ve iş ahlakının aynı olması ortak özellikleridir. Boğa ve başak burçları ile sağlam iş ilişkisi kurabilmekte ve ateş grubu olan koç, aslan ve yay ile iyi anlaşamamaktadır. Ayrıca yengeçler için, ikizler, kova ve terazi burcu ile aynı işyerinde olmak hassasiyet gerektirir.

ASLAN BURCU

Oyuncu, turizm rehberi, yönetici, politikacı, pilot, fotoğrafçı, moda tasarımcısı ve mühendislik mesleklerinin burcu olan aslan, akrep, balık ve yengeçlerle anlaşamaz. Koç ve yay ile iyi anlaşan aslan burcu insanı, terazi ve ikizler ile iyi ekip arkadaşı olur. Ancak kovalar ile fikir ayrılığına düşebilir. Toprak grubu burçlar olan oğlak ve boğalar ile iyi anlaşırken boğalar ile güç savaşı yaşarlar.

BAŞAK BURCU

Başak burcu insanı, yapısı itibarıyla, insanı çileden çıkartacak derecede titiz insanlardır. Ve bunu iş yaşantısına da taşırlar. Temizlik bağımlısı bir kişi ile çalışıyorsanız bu kişinin başak burcu olması % 99 olasılıktır.

Yengeç ve akreplerle iyi iş uyumu yakalar ama bunu balık burçları için söylemek mümkün değildir. Boğa ve oğlaklarla güzel anlaşır. Hava grubu burçlar ile zor anlaşan başaklar, ikizler, terazi ve kovalarla büyük sorunlar yaşar. Koç, yay ve aslan burçlarıyla da arası iyidir.

Balık burcu insanın yapacağı meslekler emlakçı, dedektif, öğretmen, akademisyen ve bilim insanıdır.

TERAZİ BURCU

İş yaşantısında her şeyden çabuk etkilenmeyen ve sağlam karakterli insanların olmasını tercih eden teraziler, aslan, koç ve yay burcu insanlarıyla güzel anlaşır. Boğa, oğlak ve başak burçlarıyla çok iyi anlaşamasalar da onlara güvenmeleri gerektiğini bilirler.

En yakın iş arkadaşları ikizler ya da kova burcu insanıdır. Hakim, avukat, estetik cerrah, psikolog ve bilgi işlem ağırlıklı işlerde başarılı olurlar.

AKREP BURCU

Oğlak, boğa ve başak grubuyla iyi anlaşan akrepler, iş yaşantısında balık ve yengeç burçlarıyla ideal partner olabilir. İkizler, terazi ve kova burçlarıyla da karşılıklı olarak çok iyi anlaşan akrepler, koç, aslan ve yay burcu insanına güvenmezler.

Finans konularında çok iyi olan akrepler, borsacı ve finans danışmanı olarak gücünü kanıtlar. Şüpheci kişiliği ve 6. hissinin kuvvetli olması onu akıllı kararlar almaya iter. Yazma yeteneği kuvvetli olan akrepler; yazar, senarist, asker, dedektif, filozof, kâşif ve uzun yol gemi kaptanı olabilir.

YAY BURCU

Öğretmenlik, akademisyen, yaşam koçu, hostes, mimar, filozof, halkla ilişkiler ve pazarlamacı mesleklerini seçen yaylar, yengeç, balık ve akrep burçları ile aynı projede yer almaktan mutluluk duymazlar. İş arkadaşı olarak boğa, başak ve oğlak burçları ile de pek anlaştığı söylenemez.

Koç, aslan, terazi, kova ve ikizler ideal çalışma arkadaşıdır.

OĞLAK BURCU

Yaratıcılık gerektiren işlerde çalışan oğlak burçlarının tüm ekibini de kendi burcundan seçmesinde yarar vardır. Boğa ve balık burçlarına sonuna dek güvenebilirler. Koç, aslan ve yay, oğlak burcuna enerji veren burçlardandır ve bu kişiler iyi vakit geçirilmesini sağlarlar.

Yengeç, akrep ve balık. Oğlak burcu için olsa da olur, olmasa da. İkizler, terazi ve kova burçları da eğer üst yönetici değilse iyi anlaşır ancak aksi halde sıkıntı çıkartır.

KOVA BURCU

Arkeolog, avukat, gazeteci, serbest meslek ve insan kaynakları yöneticisi gibi meslekleri tercih eden kovalar, ikizler ve terazi burçları ile uyum içinde çalışır. Su grubu ile mükemmel işler çıkartan kovalar, akrep, balık ve yengeç burçları ile de çok verimli işler yapar. Boğa, başak ya da oğlak burcuyla çalışırken tedirgin olsalar da ellerinden geleni yapacaklarını bilirler. Koç, aslan ve yay burçları ile de pek anlaştıkları söylenemese de birlikte harika işler çıkartırlar.

BALIK BURCU

Psikolog, müzisyen, doktor, sosyolog, proje yönetimi gibi meslekleri seçen balık burçları, kendi gibi su grubu olan burçlarla anlaşamaz. Yani verimli işler çıkartamaz.

Farklı kabiliyetlerde olmak kaydıyla sadece iletişim alanında hava grubu burç mensupları ile iyi anlaşır.

İş yaşantısında ateş grubu burçlar ile uyumu yakalayabilir, toprak grubu olan boğa, başak ve oğlak burçlarıyla uyum içinde çalışabilir.